charles-de-gaulle.es

Świetny początek światowego czempionatu dla zespołu narodowego Ekwadoru - przegrana zespołu Kataru!

24.11.2022, 12:35

Mundial to futbolowa impreza, która odbywa się raz na 4 lata. Piłkarscy kibice z całego świata wyczekują niecierpliwie na pierwsze spotkanie turnieju i ciężko temu zaprzeczyć. W przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend było tak samo. Pierwszy mecz poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się fenomenalnie. Później jednak nadszedł czas na piłkę nożną i kibice piłkarscy zgromadzeni na trybunach a także przez odbiornikami oczekiwali świetnego pojedynku. Gracze drużyny narodowej Ekwadoru szybko zdobyli gola i już od pierwszych minut emocji nie brakowało. Już w 3 minucie do bramki trafił Valencia i wydawało się, iż narodowa drużyna Kataru będzie mieć naprawdę ciężko w tym spotkaniu. Jednak sędzia tego pojedynku zdecydował się przeanalizować systemem VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w chwili dogrania zawodnik był na spalonym. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc naprawdę dużo szczęścia w tej sytuacji.

Narodowa drużyna Ekwadoru mimo anulowania pierwszego gola nie planowała zaprzestać atakowania. Piłkarze drużyny narodowej Ekwadoru przez cały czas mieli pod kontrolą tempo w tym pojedynku, cały czas przy tym tworząc groźne sytuacje. Zawodnik narodowej drużyny Ekwadoru jakiś czas później znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem narodowej drużyny Kataru i został powalony przez niego. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na jedenastkę, a bramkarzowi pokazał żółty kartonik. Jedenastkę na bramkę zmienił zawodnik zespołu narodowego Ekwadoru Emmer Valencia. W porównaniu do oponentów narodowa drużyna Kataru wyglądała bardzo źle. Nie widać było pomysłu na grę, a golkiper reprezentacji narodowej Ekwadoru przez dużą część meczu był bezrobotny. Druga bramka dla drużyny Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a autorem znowu był Valencia. W I połowy spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Oba zespoły w drugiej połowie wyraźnie obniżyły rytm i na boisku mało się działo. Finalnie mecz skończył się rezultatem 2:0 dla zespołu Ekwadoru, która doskonale zaczęła turniej. Z kolei narodowa kadra Kataru znalazła się w tej chwili w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do następnej fazy turnieju.